Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza

Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Liturgiczna Ekspedycja

Liturgiczna Ekspedycja to propozycja wspólnego przeżycia ferii zimowych dla Liturgicznej Służby Ołtarza diecezji Bielsko – Żywieckiej. Ekspedycja składa się z trzech odsłon. Można wziąć udział w całości wyprawy lub w jednej z jej części. 

Odsłona pierwsza (16.01):
Dzień w domu biskupa! Nasze kroki skierujemy do kurii diecezji Bielsko Żywieckiej zlokalizowanej przy ulicy Żeromskiego w Bielsku – Białej. Podczas naszego spotkania zwiedzimy budynek kurii, dowiemy się czym zajmują się pracujące tam na co dzień osoby, poznamy bliżej historię naszej diecezji. Przeżyjemy czas wspólnej modlitwy prowadzonej przez biskupa Romana, zjemy z nim posiłek oraz damy wam możliwość zadawania pytań naszemu Ordynariuszowi. Ostatnim punktem tego dnia będzie seans w kinie Helios. 

Odsłona druga (17-18.01):
To dwudniowy wyjazd, podczas którego odwiedzimy: Suntago Park of Poland, czyli największy park wodny w Europie, w skład którego wchodzi ponad 30 zjeżdżalni, rzeka przygód, basen z falą oraz wiele więcej… (podczas pobytu będziemy przebywać w strefie Jamango). Udamy się do Warszawy, aby poznać tajemnice nauki w Centrum Nauki Kopernik, odwiedzimy Stadion Narodowy oraz przespacerujemy się po starówce o ile starczy nam sił i czasu. 

Odsłona trzecia (20.01):
Na spotkanie z historią! Zabierzemy was do Krakowa by bliżej poznać dzieje miasta zaglądając do podziemi miejskiego Rynku, zobaczyć bogactwo zbiorów zgromadzonych przez rodzinę Czartoryskich oraz by odwiedzić kleryków naszej diecezji w Wyższym Seminarium Duchownym.

Koszt

Odsłona pierwsza: 30 zł (Cena obejmuje: obiad oraz bilet do kina)
Odsłona druga: 360 zł (Cena obejmuje: autokar, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, bilety wstępów)
Odsłona trzecia: 100 zł (Cena obejmuje: autokar, obiad, ubezpieczenie, bilety wstępów)

UWAGA:
Każda z odsłon wymaga osobnego zgłoszenia.

Zapisy po przez poniższe formularze:

Brak wolnych miejsc.